NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19.05.2024 r.

• W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.
  • Przypominam, że w naszym kościele w maju odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej: codziennie o godz. 17.30, a w niedziele o 16.30. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
  • W jutrzejszy poniedziałek o godz.18.00 Msza św. dziękczynna za dar pielgrzymki na Podkarpacie i w intencji pielgrzymów oraz ich rodzin.
  • W środę, 22 maja, od godz. 12.00 do 17.30 adoracja wieczysta w naszej parafii.
  • Próby dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej – w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 18.30.
  • W piątek od godziny 16.30 Pierwsza Spowiedź Święta dzieci z klasy III. Przed spowiedzią wspólna modlitwa połączona z rachunkiem sumienia przed Najświętszym Sakramentem.
  • Pierwsza Komunia Święta w sobotę o godz. 11.30. Po Mszy św. poświęcenie i rozdanie obrazków komunijnych. Na zakończenie litania do Matki Bożej. Od następnej niedzieli dzieci rozpoczną Biały Tydzień.
  • Zapraszam na majówkę pod krzyżem na Górnym Mokrzeszowie w sobotę o godz. 19.00.
  • W przyszłą niedzielę spotkanie Rady Parafialnej o godz. 12.00 na plebanii.
  • Dziękuję rodzicom tegorocznych bierzmowanych i dzieci pierwszokomunijnych za złożoną ofiarę na chrzcielnicę do naszego kościoła. Dziękuję za pomoc przy jej montażu.
  • Dziękuję panu Łukaszowi Ślązakowi za wymianę klęczników w ławkach na chórze.
  • Zbiórka inwestycyjna w ostatnią niedzielę wyniosła: 2400 zł.
  • Za tydzień taca na panów kościelnego i organistę jako podziękowanie za ich pracę.
  • Dziękuję rodzicom bierzmowanych za posprzątanie kościoła. Dziękuję paniom Justynie i Mariannie za pomoc na plebanii.
  • W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam rodziny dzieci z klasy III.
  • Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na jednodniową pielgrzymkę do Częstochowy (koszt – 70 zł) oraz na pielgrzymkę do Zakopanego, w terminie 19-21.08.2024 (koszt – 700 zł).
  • Polecam prasę katolicką: nowy numer Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela. Jest już także czerwcowy numer STASIA.
  • W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

- w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła,
    - w wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena
    - w czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
    - w piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny - Wspomożycielki Wiernych.