NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023 r.

 

 • W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy.
 • W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
 • Przypominam, że w naszym kościele do środy 31 maja, o godz. 17.30 odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej.
 • W tym tygodniu wchodzimy w miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele od najbliższego czwartku: codziennie po Mszy św., o godz. 18.30, a w niedzielę po Mszy św. wieczornej będziemy celebrowali nabożeństwa czerwcowe, podczas których śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 • W czwartek, 1 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W Kościele w Polsce jest ono obchodzone od 2013 roku.
 • Również w najbliższy czwartek obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam przede wszystkim dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 • W pierwszy czwartek modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Spowiedź przy wystawionym  Najświętszym Sakramencie od godz. 17.00 do 17.50. W pierwszy piątek odwiedziny chorych od godz. 13.00. W pierwszą sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W pierwszą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., a po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja do godz. 16.20. Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Spotkanie Rady Parafialnej po Mszy św., o  godz.12.00.
 • W sobotę przypada też 13. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.
 • W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia. 
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30, przed Litanią loretańską.
 • Dzieci, które zbierały obrazki na nabożeństwach majowych przynoszą je do kościoła na ostatnią majówkę, w dniu 31 maja. Wręczenie pamiątek w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00.
 • W Boże Ciało dzieci z klasy czwartej będą przeżywać rocznicę Pierwszej Komunii św. Zapraszam rodziców dzieci rocznicowych na spotkanie organizacyjne w czwartek 1 czerwca po Mszy św.
 • W uroczystość Bożego Ciała pójdziemy z Panem Jezusem w procesji do czterech ołtarzy zlokalizowanych przy: domu państwa Wiatrów; domu państwa Wołoszynów; świetlicy wiejskiej; krzyżu misyjnym koło kościoła. Do przygotowania ołtarzy zapraszam: rodziców dzieci rocznicowych i pierwszokomunijnych, Radę Parafialną, Różę Matki Bożej Fatimskiej i Zespół Mokrzeszów. Spotkanie informacyjne dla przedstawicieli ww. grup również w najbliższy czwartek po Mszy św.  
 • Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny z numerów domów: 37/2, 38, 41, 41A, 41B, 42, 42A, 43.
 • Jest jeszcze kilka miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy.
 • Dzisiejsza taca przeznaczona jest dla panów: kościelnego i organisty.
 • Dziękuję parafianom za udział we wczorajszej pielgrzymce do Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości na Górę Igliczną.
 • Dziękuję rodzicom bierzmowanych za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na krzyż.
 • Polecam prasę katolicką: nowy numer Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela. Jest też nowy numer STASIA na czerwiec.

 

          W tym tygodniu patronuje nam:

Sobota, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa.

 

 

ZIEMIA ŚWIĘTA

Betlejem – Cezarea Nadmorska – Hajfa – Nazaret – Kana Galilejska – Jezioro Galilejskie – Kafarnaum – Betania Jerycho – Qumran – Morze Martwe – Jerozolima – Ain Karem

Termin: 17 – 24.11.2023 Cena: 1950 zł + 650 usd

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku. Odprawa i wylot. Lądowanie w Tel Aviv. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Następnie zwiedzanie Betlejem: Bazyliki Narodzenia Pańskiego – najstarszego na świecie funkcjonującego kościoła, Grota Mleczna. Przejście na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt). Następnie przejazd do Hajfy na Górę Karmel – widok na panoramę miasta i port w Hajfie. Nawiedzenie kościoła Stella Maris skrywającego grotę proroka Eliasza. Przejazd do Nazaretu. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamieniając wodę w wino (odnowienie sakramentu małżeństwa). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, Kościół Rozmnożenia Chleba. Przejazd do Kafarnaum (Dom św. Piotra). Przejazd na Górę Tabor (Góra Przemienienia Pańskiego). Wjazd taksówkami na szczyt. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do Betanii. Nawiedzenie Kościoła Marii, Marty i Łazarza. Wejście do Grobu Łazarza. Następnie przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na ziemi. Panorama na Górę Kuszenia. Przejazd nad Rzekę Jordan (odnowienie sakramentu chrztu). Przejazd do Qumran – park archeologiczny. Przejazd nad Morze Martwe położone 416 m p.p.m. Czas wolny ok. 2 h. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną z widokiem na „Złote Miasto”. Wizyta w kościele Pater Noster. Przejście drogą palmową do kościoła Dominus Flevit, Ogrodu Getsemani, wizyta w Kościele Wszystkich Narodów oraz nawiedzenie Kościoła Grobu NMP. Następnie przejazd na Górę Syjon: nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Pokój Ostatniej Wieczerzy oraz Grobu Króla Dawida. Przejście pod Ścianę Płaczu uliczkami Starego Miasta. Następnie Kościół św. Piotra In Gallicantu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) w kierunku Kościoła Grobu Bożego. Nawiedzenie Bazyliki wraz z Golgotą. Następnie przejście do Kościoła św. Anny oraz Sadzawki Betesda. Czas wolny na Starym Mieście. Następnie przejazd pod Kneset (Parlament Izraelski) i Menorę (symbol Izraela). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – miejscu narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejazd do Tel – Aviu na lotnisko. Odprawa i wylot. Przylot do Polski. Uwaga! Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera: 
przelot na trasie Polska – Tel Aviv – Polska, noclegi w hotelach, pokoje 2, 3 os. z łazienkami, śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota – przewodnika, opieka duszpasterska, rezerwacja codziennej Mszy św., ubezpieczenie NNW, KL i bagaż, składka na TFG, TFP

Cena nie zawiera:

obligatoryjnych napiwków, przewodników lokalnych, biletów wstępu – 100$/os. (płatne u pilota), dodatkowych napojów do obiadokolacji, dodatkowych ubezpieczeń, dopłata do pokoju jednoosobowego.

Zaliczka 1950 zł płatna w dniu zapisu. Dopłata do całości 650 dolarów do 17.10.2023.

Biuro Podróży PANORAMA
ul. Piłsudskiego 38, 50-032 Wrocław,
Tel. 71/ 329 55 11, kom. 609 957 575 www.panorama.wroclaw.pl
Konto PKO BP PLN: 56 1020 5242 0000 2502 0113 8379
Konto PKO BP USD: PL 05 1020 5242 0000 2202 0387 3098 kod BIC (swift): BPKOPLPW