IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.04.2024 r.

• Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne, rozpoczynający Tydzień Modlitw o Powołania. Pamiętajmy, że tylko dzięki sercom i dłoniom kapłanów jest możliwe przedłużenie Chrystusowej zbawczej Ofiary podczas Eucharystii oraz rozdawanie miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty.
  • Podczas tego Tygodnia szczególnie będziemy prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Być może w młodych sercach naszych parafian daje się słyszeć głos Bożego wołania: „Pójdź za mną”!
  • Dziś przed kościołem odbywa się zbiórka do puszki ma utrzymanie seminarium duchownego.
  • Dziękuję wszystkim, którzy w minionym Tygodniu Biblijnym podjęli czytanie Pisma Świętego w swoich domach .
  • Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej – 24 kwietnia po Mszy św.
  • Spotkanie organizacyjne rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – 25 kwietnia po Mszy św.
  • Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przeżywających w tym roku rocznicę Pierwszej Komunii Świętej – 26 kwietnia o godz. 17.30.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.
  • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinie DZIURDZIA.
  • Zbiórka inwestycyjna w ub. niedzielę wyniosła 2300 zł. Bóg zapłać.
  • Za tydzień taca na pp. kościelnego i organistę jako podziękowanie za ich pracę.
  • Osoby, które wyraziły zainteresowanie uporządkowaniem drzewostanu znajdującego się przy kwaterach grobowych ich bliskich na cmentarzu parafialnym, zapraszam na spotkanie 26 kwietnia po Mszy św. w celu podpisania stosownych umów.
  • Spotkanie przedpielgrzymkowe przed wyjazdem na Podkarpacie – we wtorek, 30 kwietnia, po Mszy św.
  • 1 czerwca, w sobotę, odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych z naszej parafii do Częstochowy. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w tym wyjeździe.
  • Polecam prasę katolicką: nowy numer Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela oraz miesięcznik STAŚ.

W tym tygodniu patronują nam:

Wtorek, 23 kwietnia – św. Wojciech, biskup i męczennik, Główny Patron Polski

Czwartek, 25 kwietnia – św. Marek Ewangelista