Kolejny dzień naszej pielgrzymki rozpoczęliśmy pysznym śniadaniem, po którym udaliśmy się na zwiedzanie „Muzeum archeologicznego w Biskupinie”, który jest jednym z największych w Europie. Uznawany on jest za pomnik historii, który na swoim obszarze ma liczne ślady dawnego osadnictwa od epoki kamienia po wczesne średniowiecze, a od niedawna nazwany „Polskimi Pompejami”.
Wraz z przewodnikami mieliśmy możliwość obejrzenia neolitycznej osady, która swe początki datuje na 6 000 lat temu. Obejrzeliśmy obozowiska łowców i zbieraczy z epoki kamienia, osady pierwszych rolników, osiedla obronnego ludności kultury łużyckiej oraz wioski wczesnośredniowiecznej z czasów panowania pierwszych Piastów. Mogliśmy tam spotkać ówczesnych rzemieślników, którzy przedstawiali różne dziedziny dawnego rękodzieła – garncarza, krzemiennika, sznycerza, rogownika, bartnika, od których można było zakupić nietypowe pamiątki.
Kolejnym przystankiem naszej pielgrzymki był Żnin, gdzie w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski uczestniczyliśmy w koronce do Bożego Miłosierdzia i mszy świętej. W trakcie kazania ks. Marcin poruszył temat właściwego odczytywania znaków czasu i doceniania własnych korzeni.
Po obiadokolacji większość pielgrzymów ruszyła na podbój Wenecji – pobliskiej wioski. W trakcie spacerów podziwialiśmy uroki jesieni i przepiękny kościółek pw. Narodzenia NMP w Wenecji.