15 NIEDZIELA ZWYKŁA 14.07.2024 r.

• Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni.
  • Nie zapominajmy też o tych, dla których lato jest czasem wytężonej pracy. Oni często pracują, aby inni mogli wypoczywać. Pamiętajmy w modlitwie.
  • W jutrzejszy poniedziałek o godz. 9.00 Msza św. w intencji dzieci, młodzieży i kadry wychowawczej, wyjeżdżających na „Wakacje z Wartościami 2024” do Małego Cichego k. Zakopanego. Proszę o modlitwę.
  • Dziś gościmy relikwie św. Józefa Sancheza del Rio. Patron ten będzie towarzyszył dzieciom i młodzieży na „Wakacjach z Wartościami” dzięki życzliwości ks. dr. Roberta Begierskiego, proboszcza parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bielawie.
  • We wtorek, 16 lipca, modlimy się do naszej patronki św. Jadwigi.
  • W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 17.45 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach. Nie zapomnijmy o prośbach i podziękowaniach składanych pisemnie do Matki Bożej.
  • W piątki przed Mszą św. odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa Pana.
  • W przyszłą niedzielę zapraszam wszystkich posiadających samochody, rowery, czy hulajnogi (dzieci) na poświęcenie swoich środków transportu, przyzywając wstawiennictwa św. Krzysztofa, patrona kierowców, którego tradycyjnie wspominamy 25 lipca. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na misje.
  • Dziś zbiórka inwestycyjna. Za składane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  • Również w przyszłą niedzielę będzie można kupić w Świetlicy Wiejskiej domowe ciasta na rzecz rozpoczętych remontów wokół kościoła.
  • Dziękuję za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.
  • Dziękuję za składane ofiary za wodę na cmentarzu.
  • Dziękuję za złożone ofiary na remont wokół kościoła rodzinom: ADAMOWICZÓW i ADAMSKICH.
  • Dziękuję paniom, które wyplewiły teren wokół kościoła.
  • Dziękuję parafianom, którzy przygotowali poczęstunek dla wyruszających w drogę jutro z Mokrzeszowa uczestników obozu „Wakacje z Wartościami 2024”.
  • Nasza parafia, podobnie jak w poprzednich latach, dołączy do pielgrzymów diecezjalnej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka wejdzie na Jasną Górę 8 sierpnia, i my również z nimi. Zapisy na wyjazd do Częstochowy – do niedzieli, 28 lipca.
  • Proszę, by osoby udające się na pielgrzymkę wakacyjną do Zakopanego do 28 lipca dokonały wpłaty całości należności za wyjazd.
  • Od 15 do 24 lipca, jako organizator obozu „Wakacje z Wartościami 2024”, będę przebywał na tym obozie. W tych dniach moje obowiązki w parafii przejmie ks. Gniewomir Flis.
  • Polecam prasę katolicką: nowy numer Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.

W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy:

– w poniedziałek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła,

– we wtorek –  wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.