IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 19.03.2023 r.

 • Dzisiejsza – już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją Niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 • Dziś rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Słowo Boże głosi ks. proboszcz, dziekan, Krzysztof Iwaniszyn, którego serdecznie witamy. Nauki od niedzieli do wtorku. We wtorek spowiedź święta. Rekolekcje dla dzieci prowadzi ks. Grzegorz Banda, wikary ze Świebodzic. Serdecznie witamy.
 • Ofiary składane na tacę we wtorek 21 marca na wieczornej Mszy św. będą przeznaczone jako podziękowanie dla ks. rekolekcjonisty.
 • Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30 razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godz. 16.30 rozpamiętujemy mękę Pana Jezusa podczas Gorzkich Żali. Wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach pasyjnych.
 • W tym roku wyjątkowo w poniedziałek, 20 marca, Kościół będzie obchodził uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Zwykle przypada 19 marca, ale z powodu przypadającej akurat niedzieli zgodnie z zasadami kalendarza liturgicznego została przeniesiona właśnie na poniedziałek.
 • Podczas Mszy Świętej o godz.17.00 tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania.
 • Natomiast w piątek, 24 marca, obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
 • Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przypadająca 25 marca, jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 • W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Zainteresowanych przystąpieniem do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego proszę o zapisywanie się dzisiaj w zakrystii, gdzie do pobrania jest specjalnie przygotowana ulotka zawierająca potrzebne informacje i teksty do złożenia przyrzeczeń duchowej adopcji.
 • Z racji przypadającej 25 marca kolejnej rocznicy powstania diecezji świdnickiej zapraszamy do modlitwy w intencji Biskupa Świdnickiego, bp. Marka Mendyka, który w sobotę, 25 marca, o godz. 12.00 w katedrze będzie przewodniczył Mszy Św. z okazji 19. rocznicy ustanowienia diecezji świdnickiej. Tego dnia przypada także 19. rocznica święceń biskupich oraz ingresu do katedry bp. Ignacego Deca, pierwszego Biskupa Świdnickiego.
 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy przed Mszą św., o godz. 16.45.
 • W przyszłą niedzielę, 26 marca, o godz. 17.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Spotkanie rozpocznie Msza św., a po niej zaproszony gość, Pan Patryk Galewski, przedstawi swoje świadectwo.
 • Przy ołtarzu św. Józefa wystawiona jest puszka, do której można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 • Dziękuję za ofiarę na kościół rodzinom: MAREK, TOPA.
 • Dziękuję za posprzątania kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.
 • Zbiórka inwestycyjna w ub. niedzielę wyniosła 2100 zł.
 • W niedzielę za tydzień taca przeznaczona będzie na pp. kościelnego i organistę.
 • Sołtys, radny gminy i Koło Gospodyń Wiejskich zapraszają w dniu 25 marca (sobota) na godzinę 10.00 na wspólne sprzątanie wsi. Zbiórka przy świetlicy wiejskiej.
 • W dniu 26 marca (niedziela) odbędzie się sprzedaż palm wielkanocnych i ciast w świetlicy wiejskiej. Zebrane środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie terenu rekreacyjno-sportowego.
 • Plan rekolekcji wielkopostnych (19-21 marca 2023 r. i 26-27 marca 2023 r.):

            Niedziela 19 marca

– godz. 9.00 – Msza święta z nauką ogólną

– godz. 11.00 – Msza święta z nauką dla dzieci i młodzieży

– godz. 16.30 –  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym

– godz. 17.00 – Msza święta z nauką ogólną

            Poniedziałek 20 marca

– godz. 17.00 – Msza święta z nauką ogólną

            Wtorek 21 marca

– godz. 17.00 Msza św. z nauką ogólną

            Spowiedź dla wszystkich: godz. 16.00-17.00

            Rekolekcje dla młodzieży z ZSCKR w Mokrzeszowie:

            Niedziela 26 marca

– godz. 18.00 – świadectwo Patryka Galewskiego

            Poniedziałek 27 marca

– godz. 10.45-11.30 – ZSCKR w Mokrzeszowie

– godz. 11.40-12.25

            W spotkaniu uczestniczą uczniowie klasy VII i VIII. Spotkania poprowadzi Patryk Galewski, przyjaciel ks. Jana Kaczkowskiego. Opowie o filmie „Johnny” w reżyserii Daniela Jarosza.

 • Polecam prasę katolicką: nowy numer Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela. Jest już także kwietniowy numer miesięcznika „STAŚ”.

 

ZIEMIA ŚWIĘTA

Betlejem – Cezarea Nadmorska – Hajfa – Nazaret – Kana Galilejska – Jezioro Galilejskie – Kafarnaum – Betania Jerycho – Qumran – Morze Martwe – Jerozolima – Ain Karem

Termin: 17 – 24.11.2023 Cena: 1950 zł + 650 usd

Dzień 1: Spotkanie na lotnisku. Odprawa i wylot. Lądowanie w Tel Aviv. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: Śniadanie. Następnie zwiedzanie Betlejem: Bazyliki Narodzenia Pańskiego – najstarszego na świecie funkcjonującego kościoła, Grota Mleczna. Przejście na Pole Pasterzy. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie. Przejazd do Cezarei Nadmorskiej (park archeologiczny i akwedukt). Następnie przejazd do Hajfy na Górę Karmel – widok na panoramę miasta i port w Hajfie. Nawiedzenie kościoła Stella Maris skrywającego grotę proroka Eliasza. Przejazd do Nazaretu. Wizyta w Bazylice Zwiastowania NMP. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu zamieniając wodę w wino (odnowienie sakramentu małżeństwa). Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4: Śniadanie. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, Kościół Rozmnożenia Chleba. Przejazd do Kafarnaum (Dom św. Piotra). Przejazd na Górę Tabor (Góra Przemienienia Pańskiego). Wjazd taksówkami na szczyt. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego. Następnie przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie. Przejazd do Betanii. Nawiedzenie Kościoła Marii, Marty i Łazarza. Wejście do Grobu Łazarza. Następnie przejazd do Jerycha – najstarszego miasta na ziemi. Panorama na Górę Kuszenia. Przejazd nad Rzekę Jordan (odnowienie sakramentu chrztu). Przejazd do Qumran – park archeologiczny. Przejazd nad Morze Martwe położone 416 m p.p.m. Czas wolny ok. 2 h. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną z widokiem na „Złote Miasto”. Wizyta w kościele Pater Noster. Przejście drogą palmową do kościoła Dominus Flevit, Ogrodu Getsemani, wizyta w Kościele Wszystkich Narodów oraz nawiedzenie Kościoła Grobu NMP. Następnie przejazd na Górę Syjon: nawiedzenie Kościoła Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, Pokój Ostatniej Wieczerzy oraz Grobu Króla Dawida. Przejście pod Ścianę Płaczu uliczkami Starego Miasta. Następnie Kościół św. Piotra In Gallicantu. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7: Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) w kierunku Kościoła Grobu Bożego. Nawiedzenie Bazyliki wraz z Golgotą. Następnie przejście do Kościoła św. Anny oraz Sadzawki Betesda. Czas wolny na Starym Mieście. Następnie przejazd pod Kneset (Parlament Izraelski) i Menorę (symbol Izraela). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8: Śniadanie. Przejazd do Ain Karem – miejscu narodzenia św. Jana Chrzciciela oraz Nawiedzenia św. Elżbiety. Przejazd do Tel – Aviu na lotnisko. Odprawa i wylot. Przylot do Polski. Uwaga! Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

Cena zawiera: 
przelot na trasie Polska – Tel Aviv – Polska, noclegi w hotelach, pokoje 2, 3 os. z łazienkami, śniadania i obiadokolacje wg programu, opieka pilota – przewodnika, opieka duszpasterska, rezerwacja codziennej Mszy św., ubezpieczenie NNW, KL i bagaż, składka na TFG, TFP

Cena nie zawiera:

obligatoryjnych napiwków, przewodników lokalnych, biletów wstępu – 100$/os. (płatne u pilota), dodatkowych napojów do obiadokolacji, dodatkowych ubezpieczeń, dopłata do pokoju jednoosobowego.

Zaliczka 1950 zł płatna w dniu zapisu. Dopłata do całości 650 dolarów do 17.10.2023.

Biuro Podróży PANORAMA
ul. Piłsudskiego 38, 50-032 Wrocław,
Tel. 71/ 329 55 11, kom. 609 957 575 www.panorama.wroclaw.pl
Konto PKO BP PLN: 56 1020 5242 0000 2502 0113 8379
Konto PKO BP USD: PL 05 1020 5242 0000 2202 0387 3098 kod BIC (swift): BPKOPLPW