III NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.04.2024 r.

• Trzecia niedziela Wielkanocy. Nadal przeżywamy okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego.
  • W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana szczególnie do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym.
  • Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże, zwłaszcza to zawarte w Ewangeliach.
  • Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpocznie ona Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Ciągle musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej Winnicy.
  • W poniedziałek Mszy św. nie będzie.
  • Spotkanie organizacyjne rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej 24 kwietnia po Mszy św.
  • Spotkanie organizacyjne rodziców i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania 25 kwietnia po Mszy św.
  • Dziś zbiórka inwestycyjna.
  • Dziękuję za pomoc w rozebraniu dekoracji wielkanocnej w kościele.
  • Do sprzątania kościoła zapraszam rodziny z numerów domów: 76-83
  • 1 czerwca, w sobotę, odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych z naszej parafii do Częstochowy. Serdecznie zapraszam wszystkich chętnych do udziału w tym wyjeździe.
  • Na stronie parafii zamieszczony jest protokół z otwarcia ofert na wykonanie zadania „Rewitalizacja Zabytkowego Kompleksu Kościoła pw. Świętej Jadwigi w Mokrzeszowie”.
  • Polecam prasę katolicką: nowy numer Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.